De recessie heeft er niet voor gezorgd dat de marketingbudgetten van het merendeel van de Nederlandse webwinkeliers is verlaagd. Dat blijkt uit een jaarlijks onderzoek MKB Webwinkel Groei, uitgevoerd door Trendbox in opdracht van Paypal.
Ongeveer veertig procent van de tweehonderd Nederlandse MKB'ers met een webwinkel heeft geen verandering aangebracht in zijn marketingbudget. Ruim 23 procent deed dat wel en verhoogde het budget. Vijftien procent verlaagde zijn budget. Van alle MKB'ers die hun budget naar boven of beneden veranderden deed 43 procent dit naar aanleiding van de economische crisis.
De meest gebruikte marketingmiddelen zijn online marketingactiviteiten, zoals search engine optimization (SEO, 37 procent), e-mailmarketing (34 procent) en online advertenties (31 procent), omdat ze volgens de respondenten relatief goedkoop zijn en gerichter ingezet kunnen worden. Toch zeggen de ondervraagde marketeers dat vooral PR en affiliate marketing het meest succesvol zijn. Het weggeven van coupons met kortingscodes wordt gezien als het minst effectief.
De grootste uitdaging voor ruim een kwart van de ondervraagde webwinkeliers is het opzetten van een effectieve marketingcampagne voor hun website. Voor 23 procent is het lastig om de conversie te laten toenemen van hun webshop. Om dit te bereiken gebruikt ruim een derde aanbiedingen en dertig procent breid de betaalmogelijkheden uit.
Bron: Customer Talk