Uitgelicht

Home » Nieuws » Mobiele coupons belangrijke trend bij aantrekken en behouden klanten

Mobiele coupons belangrijke trend bij aantrekken en behouden klanten

Redactie Customer Talk
Door Redactie Customer Talk
Tuesday, August 24, 2010 om 10:53 AM
Tags:

Mobiele coupons hebben de toekomst. Dat blijkt uit het rapport ‘peer insights: digital promotions up the ante to acquire and retain customers' van onderzoeksbureau Gartner. Digital promotions worden steeds belangrijker bij het aantrekken en behouden van klanten en coupons op de mobiele telefoon neemt daarin een belangrijke rol.

Het merendeel van de deelnemers aan het Gartner Retail Peer Forum vertelden dat ze bezig zijn met digitale programma's voor meerdere kanalen, variërend van sms en mobiele e-commerce tot mobiele replica's van websites. Digital coupons waren echter altijd al de meest favoriete vorm van promotionele activiteit voor het mobiele kanaal. De trend zal verder doorzetten om de zogenaamde digitale consument te blijven bedienen.

Uit het rapport blijkt dat er twee redenen zijn om digitale coupons in te zetten. Aan de ene kant wisselden mobiele gebruikers vorig jaar één triljoen sms'jes uit. Aan de andere kant steeg het aantal coupons dat ingeruild werd tussen 2008 en 2009 met twintig procent naar drie miljard. De reden voor de stijging in het aantal coupons dat werd ingewisseld kwam volgens het rapport door de economische omstandigheden, waarmee klanten de focus leggen op waarde. Hierdoor zijn er kansen ontstaan voor de retailers om individuele merken te promoten.

Een lid van het forum zegt bijvoorbeeld dat ze door de opt-in mobiele coupons in combinatie met de loyaliteitskaart effectiever konden communiceren met hun meest waardevolle klanten en hun gedrag als zodanig kon beïnvloeden. Ondanks dat de coupons destijds nog niet gepersonaliseerd waren, ging tachtig procent van de consumenten binnen 3,5 uur na het ontvangen van de aanbieding erop in. Er waren er zelfs die enkele minuten na ontvangst de coupon inwisselden. De hoofddoelgroep van de actie was 35 tot 54 jaar oud. De retailer zegt dat hiermee fraude werd verminderd en promotionele planning werd bevorderd. Het gedrag van de klant was daarbij ook beter te volgen.

Bron: Mycustomer.com

 


Onderwerp sponsors

Digital marketing

Hoofdsponsor:

Sitecore

Sponsor:

SDLAdobeSyncForce



Reageer op dit bericht

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
Klik hier om in te loggen.


Word lid van Customer Talk
  • Toegang tot artikelen
  • Ontvang strategy bulletins
  • Toegang tot community
  • Ontvang news bulletins
Word lid    Of log hieronder in
E-mailadres:
Wachtwoord
  Wachtwoord vergeten Log in
Evenementen
feb
07
CMS in de overheid
Congrescentrum Triavium in Nijmegen