• 11.177 Abonnees   

Uitgelicht

may
24
Social CRM Seminar 2012
Marketing Village in Leusden
Home » Nieuws » Nikon Instruments verbetert directe verkoopmodel met Salesforce CRM

Nikon Instruments verbetert directe verkoopmodel met Salesforce CRM

1
Redactie Customer Talk
Door Redactie Customer Talk
Monday, October 25, 2010 om 12:04 PM
Tags:

Het in Nederland gevestigde Nikon Instruments, leverancier van optische instrumenten, wilde graag een nieuwe oplossing dat hen in staat stelde om een betere relatie op te bouwen met hun klanten. Het systeem moest daarnaast real-time business intelligence kunnen bieden bij nieuwe kansen en verkoop. Inmiddels is de onderneming een stuk verder met dit project. De organisatie is anders ingericht en het bedrijf heeft Salesforce.com ingezet ter ondersteuning van de commerciële processen.

John Bivona, CRM-manager en projectleider bij Nikon, herinnert zich dat Nikon binnen de organisatie verschillende kleine eilanden van klantgegevens had die geen compleet beeld konden geven. "Nikon zocht een manier om al deze klantgegevens samen te brengen en te delen, terwijl het hoogste niveau van controle en veiligheid van de gegevens behouden moest blijven." Na uitgebreid onderzoek naar een technologische oplossing die hulp moest bieden, heeft Nikon gekozen voor Salesforce.com CRM module Service Cloud 2. Andere kanshebbers waren Microsoft Dynamics CRM en SAP CRM OnDemand. Uiteindelijk is er is voor Salesforce.com gekozen vanwege zijn mobile, social en real-time cloud computing-model en de mogelijkheid tot gebruik met weinig IT-middelen.

Sales Cloud 2, de customer service applicatie van Salesforce.com,  is onlangs uitgerold binnen Nikon's sales- en marketingorganisaties. Medewerkers gebruiken het dagelijks om real-time updates te geven aan de verkooporganisatie over nieuwe middelen zoals productbrochures of links naar artikelen die kunnen helpen bij het verbeteren van de verkoop. Daarmee heeft Nikon naar eigen zeggen interne resources en kosten bespaard door offerteverzoeken vanaf de website te automatiseren naar Salesforce.com. De offertes worden daarna automatisch gerouteerd volgens product en geografie, zonder menselijke tussenkomst of verwerking.
Door de mobiele toegang tot Salesforce.com via iPhones en Blackberry's hebben Nikon-vertegenwoordigers altijd en overal toegang tot de gegevens. Daarnaast zorgt het nieuwe systeem voor samenwerking en unificatie tussen de marketing- en verkooporganisaties door gegevens te leveren over geslaagde beurzen en outbound e-mailcampagnes.

Nikon verwacht verder geld te besparen aan tijd en efficiëntie door de integratie met zijn SAP back-office-systeem. Het systeem zal een offerte uit Salesforce.com omzetten in een bestelling in SAP en daarna terugzetten naar Salesforce.com voor de communicatie over de orderstatus naar de klant.

Bron: Customer Talk

 


Onderwerp sponsors

Customer service

 

Sponsor:

Trinicom

Customer relationship management

Hoofdsponsor:

Microsoft

Sponsor:

TOTE-MSAPSalesforce.comQuriusOracle

Sales force automation

Hoofdsponsor:

Oracle

Sponsor:

PropulsionMicrosoftInfor

Campagnemanagement

Hoofdsponsor:

Propulsion

Sponsor:

Alterian



Reacties op Nikon Instruments verbetert directe verkoopmodel met Salesforce CRM

Jan Nedermeijer
Informatie heeft geen betrekking op Nederland maar volgens bronnen binnen Nikon met Nikon USA. In Nederland wordt wijselijk gebruik gemaakt van SuperOffice, het meest gebruikersvriendelijke CRM systeem!
Woensdag 27 oktober 2010 14:58


Reageer op dit bericht

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
Klik hier om in te loggen.


Word abonnee van Customer Talk
Word abonnee    Of log hieronder in
E-mailadres:
Wachtwoord
  Wachtwoord vergeten Log in
Evenementen
may
22
The Location Business Summit Europe
Sheraton Amsterdam Airport Hotel, Amsterdam
may
22