• 11.177 Abonnees   

Uitgelicht

may
24
Social CRM Seminar 2012
Marketing Village in Leusden
Home » Nieuws » Experian ontwikkelt creditrating voor banken

Experian ontwikkelt creditrating voor banken

Redactie Customer Talk
Door Redactie Customer Talk
Tuesday, December 14, 2010 om 9:50 AM
Tags:

Datakwaliteitleverancier Experian heeft een consumentenscore ontwikkeld voor financiële instellingen. De leverancier heeft daartoe besloten door het besluit van de telecombranche om achterstandinformatie van consumenten niet meer te registreren bij het BKR.

Banken zijn op zoek naar een alternatief voor het wegvallen van de klantinformatie uit de telecombranche. Uit recent onderzoek van het BKR blijkt namelijk dat iemand met een achterstand op een telecomabonnement twaalf keer zoveel kans maakt om opnieuw in de financiële problemen te raken. Nu die informatie niet meer beschikbaar is, is Experian op zoek gegaan naar een manier om deze instellingen te helpen.

De creditrating van Experian moet kwalitatieve financiële data bevatten uit een grote diversiteit van bronnen en branches. De conclusies worden in een gewogen score uitgedrukt, waardoor een enkele ervaring van één bron nooit doorslaggevend zijn. Ook worden afzonderlijke ervaringen en bronnen van de klant niet bekend gemaakt.

Door gegevens onherkenbaar te maken wil Experian ook tegemoet komen aan de wens voor meer privacy van consumenten. "Wij volgen de privacydiscussie op de voet en proberen zo goed mogelijk te balanceren tussen het respect voor de privacy van burgers, de belangen van commerciële partijen en de overheid die meer inzicht wil in betaalachterstanden om de schuldenproblematiek aan te pakken. Met deze oplossing denken wij de juiste balans te hebben gevonden", aldus Arjan van den Akker, directeur credit services van Experian Nederland. "Het is overigens geen alternatief voor het BKR omdat deze stichting deel uitmaakt van de banken, maar het is wel een belangrijke en gewenste aanvulling."

Bron: Customer Talk

 


Onderwerp sponsors

Digital marketing

Hoofdsponsor:

Sitecore

Sponsor:

SyncForceSDLAdobe

Customer data

Hoofdsponsor:

Olbico

Sponsor:

IntoDQ



Reageer op dit bericht

U moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.
Klik hier om in te loggen.


Word abonnee van Customer Talk
Word abonnee    Of log hieronder in
E-mailadres:
Wachtwoord
  Wachtwoord vergeten Log in
Evenementen
may
22
The Location Business Summit Europe
Sheraton Amsterdam Airport Hotel, Amsterdam
may
22